سرویس کولر گازی و نکات طلایی آن

سرویس کولر گازی و نکات طلایی آن

سرویس کولر گازی یکی از ارکان مهم در نگهداری کولر گازی است. شما زمانی که کولر گازی را خریداری می کنید، از طرف شرکت برای شما زمانی هایی را تعیین می کنند که شما با تماس با شرکت به آن ها اعلام می کنید که زمان سرویس کولر گازی شما فرا رسیده است. حال ممکن است شما با سوالاتی مواجه شوید:

آیا به نظرتان هر کس می تواند کولر گازی خود را سرویس کند؟

برای سرویس کولر گازی به چه ابزاری نیاز داریم؟

مهم ترین بخش سرویس کولر مربوط به کدام بخش است؟

آیا تجربه و مهارت با نحوه سرویس کولر گازی ارتباط دارد؟

بهترین سرویس و تعمیر کولر گازی در مشهد توسط چه کسانی انجام می شود؟

و سوالات این چنینی شما که در پایان این مقاله به آن خواهید رسید. این روزها سرویس کولر گازی که توسط بسیاری از شرکت ها انجام می شود، هزینه بر بوده و امکان دارد با توجه به هزینه ای که می کنید دستگاه شما به خوبی سرویس نشود. حتی ممکن است شما با سرویس دهنده های کار بلد کولر گازی دسترسی آسانی نداشته باشید. به نظر شما چاره چیست؟

ما در این مقاله قصد داریم نحوه سرویس کولر گازی را به شما آموزش دهیم. شما با آموزش سرویس کولر گازی اسپلیت به راحتی می توانید مشکلات مربوط به سرویس کولر گازی خود را برطرف کنید.

معمولا کولر گازی ها دارای دو قسمت اصلی هستند. یونیت داخلی و یونیت خارجی. هر کدام از این قسمت ها دارای سرویس های مربوطه خاصی است که در این مطلب به آن اشاره می کنیم.

نکته 1: آشنایی با نوع عملکرد کولر گازی خود

بسته به نوع کولر گازی، عملکرد کولر گازی ها نیز با هم تفاوت دارند، پس در نتیجه سرویس این کولر گازی ها نیز با هم متفاوت است. در این راستا دسترسی به قطعات در هر کولر گازی نیز با یک دیگر تفاوت دارد. مثلا خازن کولر گازی اسپیلت ممکن است در یونیت خارجی باشد. یا اینکه نوع خازن یک نوع کولر گازی ممکن است دوگانه و … باشد. پس این موضوع بسیار حائز اهمیت است که کولر گازی شما از چه نوعی باشد. در آموزش سرویس کولر گازی اسپلیت ما سعی کردیم نکاتی را بیان کنیم که برای هر نوع کولر گازی قابل استفاده باشد.

نکته 2: همیشه کولر گازی خود را پاکیزه کنید

نظافت کولر گازی بهترین راه برای این است که سرویس کولر گازی به راحتی انجام شود. البته این موضوع خود دارای نکاتی اساس است که ما در مقاله ای جداگانه برای شما کاربران عزیز در بخش مقالات آموزشی خود آورده ایم. تمیز نگه داشتن کولر گازی باعث می شود تا در نحوه سرویس کولر گازی و انتخاب راهکار مشکلی نداشته باشید. در ادامه به برخی از مکان هایی که به تمیز کاری بیشتری نیاز دارد اشاره می کنیم:

  • پاک کردن یونیت خارجی از فضولات حیوانات و پرنده ها
  • تمیز کردن پره های کویل و فن دستگاه
  • تمیز کردن خروجی های هوا در کولر گازی

و مواردی دیگر که از اهمیت کمتری نسبت به این موارد برخوردار بودند.

نکته 3: پاکسازی فیلترهای کولر گازی

فیلترها مهم ترین مولفه در کولر گازی ها هستند. اگر فیلترهای کولر گازی به خوبی سرویس شود، شما کیفیت هوای معتدل و دل انگیزی را تجربه می کنید. خیلی از افراد این قدر فیلتر کولر گازی برایشان اهمیت دارد که در بازه زمانی های کم، فیلتر های خود را تعویض می کنند. اگر نگهداری و سرویس آن ها به خوبی انجام نشود، ممکن است شما و عملکرد کولر گازی را دچار مشکل کند. شما زمانی که هوای بی کیفیت را دریافت کنید به ریه خود آسیب می زنید و حتی امکان دارد شما را دچار حساسیت کند.

در روش سرویس کولر گازی این مورد را در اولویت خود قرار دهید. در سرویس کولر گازی فیلتر ها تنها موئلفه ای است که شما بعد سرویس تغییر آن را به خوبی حس می کنید.

برای سرویس فیلترها کافیست پنل جلویی یونیت داخلی را باز کنید. سپس می توانید به فیلترها دسترسی پیدا کنید. برای تمیز کردن فیلترها کافیست آن ها  را با مایع تمیز کننده به دقت تمیز کنید.

نکته 4: تمیز کردن کویل و کندانسور

این نکته مربوط به یونیت خارجی شما یعنی همان قسمت که در بیرون منزل شما قرار دارد، است. در سرویس کولر گازی مواردی که مربوط به این بخش می باشد تخصصی ارزیابی شده است. داشتن اندکی مهارت و تجربه کار فنی می تواند برای این بخش بسیار کاربردی باشد. گرد و خاک و کثیفی که در فضای باز وجود دارد، می تواند به سرعت در این قسمت از کولر گازی شما جمع شود و عملکرد آن را ضعیف و ناکارآمد کند.

یکی از نکاتی که در آموزش سرویس کولر گازی اسپلیت باید به آن دقت کنید این است که حتما در زمان سرویس، برق کلی آپارتمان را قطع کنید تا از خطرات ناشی از آن در امان باشید. کویل کولر شما دارای پره هایی است که باید ببینید این پره ها خم نشده باشد. در صورت مشاهده خم شدگی می توانید با شانه های تراز آن ها را به حالت اول خود بازگردانید.

در این مرحله می توانید کثیفی های پره های کویل را به خوبی پاکیزه کنید. بعد از اینکه این مرحله را به پایان رساندید حتما از خشک بودن قطعات قبل از روشن کردن دستگاه مطمئن شوید. این می تواند آسیب جدی به دستگاه برساند. هر چه سرویس کولر گازی بهتر صورت بگیرد عملکرد دستگاه رفته رفته بهتر می شود.

نکته 5: سرویس لوله و اتصالات کولر گازی

لوله و اتصالات در نحوه سرویس کولر گازی می تواند تاثیر گذار باشد. بسیاری از سرویس کاران سرویس لوله و اتصالات را به گونه های مختلفی انجام می دهند. اما ما سعی داریم نکاتی کاربردی را در این رابطه به شما ارائه دهیم. لوله ها مسیرهای بین اجزای داخلی و خارجی دستگاه هستند. اگر سرویس مربوط به آن ها به درستی انجام نشود عملکرد دستگاه به کلی متوقف می شود. یکی از مهم ترین مشکلاتی که ممکن است با سرویس کولر گازی از اتفاق افتادن آن جلوگیری کرد، نشت لوله های مس است.

لوله و اتصالات دارای عمر مشخصی هستند که بعد از مدتی دچار ترک یا سوراخ می شوند. این ترک و سوراخ باعث نشت گاز یا مایعات در دستگاه می شود. اگر سرویس کولر گازی به موقع انجام شود می تواند از این جریان پیشگیری کرد و لوله هایی که احساس می شود پوسیده شده است را تعویض کرد.

ما در این مطلب سعی کردیم شما را با نحوه سرویس کولر گازی آشنا کنیم. در روش سرویس کولر گازی مهم ترین نکته تمیز نگه داشتن دستگاه است. فرقی نمی کند کدام یونیت باشد. هم یونیت داخلی و هم یونیت خارجی باید همیشه تمیز نگهداری شوند. یک نکته مهم در نحوه سرویس کولر گازی برای یونیت خارجی این است که حدالامکان آن را در زیر یک آفتاب گیر یا محافظ نگهداری کنید. این می تواند در تمیز نگه داشتن دستگاه به شما کمک کند.

سرویس کولر گازی

شرکت سرمایش با داشتن تکنسین های مجرب و حرفه ای در زمینه تعمیر کولر گازی ، نصب انواع کولر گازی و عیب یابی کولر های گازی در خدمت مشتریان عزیز می باشد.در صورت بروز هرگونه مشکل در کولر گازی منزل یا محل کارتان فقط کافیست به قسمت تکنسین کولر گازی مراجعه نمایید تا در اسرع وقت اولین تکنسین آماده برای رفع مشکل شما اقدام نماید.(فعلا فقط در مشهد)

قطعات کولر گازی

چنانچه نیاز به قطعه خاصی برای کولر گازی خود داشتید میتوانید مدل و یا عکس قطعه مورد نیازتان را به شماره تلفن09151515154 در واتس آپ ارسال نمایید تا همکارانمان در اولین فرصت با شما تماس بگیرند و قطعه مورد نیازتان را برای شما ارسال نمایند.

7دقیقه مطالعه

لینک اشتراک مقاله با دیگران

[ratemypost]
مجتبی پورموسوی

مجتبی پورموسوی 79پست تا امروز

دیدگاه کاربران بدون دیدگاه

آخرین محصولات فروشگاه

مشاهده همه